První dny ve školce

Podle potřeb dětí a rodičů umožňujeme postupnou adaptaci na nové prostředí (možno po 1 hodině denně) za přítomnosti rodičů.

• NEBOJTE SE, pokud Vaše dítě bude při loučení s Vámi plakat, je to běžné, a tímto si projde většina dětí.
  • V případě, že by se vyskytl jakýkoli problém (i u starších dětí), okamžitě rodiče telefonicky informujeme.
  • Při nástupu do školky je nutné, aby dítě zvládalo samo hygienu a bylo schopno drobné sebeobsluhy (oblékat spodní prádlo, triko, punčocháčky, obout a zout boty, najíst se lžící, pít z hrnku).

V žádném případě nemá plínky, ani dudlík!

• Je potřeba, aby třídní učitelky věděly o případných potížích nebo zvláštnostech dítěte, alergiích.
  • Děti nejsou nuceny do jídla, ke stravovacím návykům jsou postupně vedeny (ochutnávání).
  • Dítě přivádějte do školky POUZE ZDRAVÉ, chráníte tím děti ostatní i své.

Adaptační program

2022 Adaptační program mateřské školy.docx